Proof of Concept: dotace na dokončení vývojových projektů

21.05.2024

Máte ležáky ve vývoji? Projekty, jejichž vývojová fáze je dlouho rozpracovaná, ale nejsou zdroje na dotažení, otestování a komercializaci? Situaci je rozhýbat s dotační výzvou Proof of Concept (PoC).


Skoro každá firma má ve své zásuvce pár nedokončených projektů, které čekají, až si jich někdo všimne nebo až na jejich dokončení budou peníze. A podpory na dotažení vývoje tu doposud moc nebylo, takže nyní se s konzultacemi podpory z PoC dveře netrhnou. A to je dobře. Není to totiž s PoC úplně jednoduché a vyvstává řada otázek. Např. jak moc nedokončený vývoj to vlastě může být být? Tak pojďme dát dohromady základní principy této dotační výzvy.


Pokud máme:
✅ hotové výzkumné práce - funkčnost řešení je úspěšně ověřeno týmem alespoň "interně" a můžeme stav doložit záznamy z testů
✅ zpracovanou analýzu tržního potenciálu - máme výhled na zajímavé tržby, víme kdo řešení může poptávat a jakým způsobem půjde na trh
✅ zjištěno, že úspěchu nepřekáží legislativní požadavky
a našemu řešení můžeme právem říkat pokročilá technologie 

A zároveň potřebujeme:
➡ dotáhnout vývoj, otestovat řešení v reálných podmínkách a řešení zdokonalit do finálního produktu
➡ certifikovat
➡ vytvořit bullet-proof plán zajištění financování vstupu na trh
➡ zprocesovat ochranu práv


Tak to s podporou z PoC vypadá nadějně. Otevřete šuplíky a přineste své zajímavé high-tech "nedokončenosti" k nám a pomůžeme vám posoudit, jestli lze záměr s podporou z programu PoC dotáhnout do cíle.

Alexandra Krejzová