Jaký problém vás může potkat při vyřizování smlouvy o připojení do DS/PS v rámci dotace RES+

19.01.2024

Dotační výzva Státní fond životního prostředí ČR RES+ 1/2024 (financováno z Modernizačního fondu) na podporu 𝗙𝗢𝗧𝗢𝗩𝗢𝗟𝗧𝗔𝗜𝗞𝗬 svou atraktivitou budí velký zájem zejména mezi firmami, které se chtějí energeticky částečně osamostatnit či ozelenit.

 
Svět dotací však občas přináší nevšední situace a ani tato výzva se jim nevyhnula. Na jednu takovou jsem dnes narazil při diskusi s jedním obchodním partnerem. Týká se specifického kritéria této dotační výzvy, které říká, že "𝙨𝙢𝙡𝙤𝙪𝙫𝙖 𝙤 𝙥ř𝙞𝙥𝙤𝙟𝙚𝙣í 𝙛𝙤𝙩𝙤𝙫𝙤𝙡𝙩𝙖𝙞𝙠𝙮 𝙙𝙤 𝙙𝙞𝙨𝙩𝙧𝙞𝙗𝙪č𝙣í/𝙥ř𝙚𝙣𝙤𝙨𝙤𝙫é 𝙨í𝙩ě 𝙢𝙪𝙨í 𝙤𝙗𝙨𝙖𝙝𝙤𝙫𝙖𝙩 𝙢𝙤ž𝙣𝙤𝙨𝙩 𝙤𝙢𝙚𝙯𝙚𝙣í 𝙫𝙮𝙪ž𝙞𝙩í 𝙧𝙚𝙯𝙚𝙧𝙫𝙤𝙫𝙖𝙣é𝙝𝙤 𝙫ý𝙠𝙤𝙣𝙪 𝙗𝙚𝙯 𝙣á𝙝𝙧𝙖𝙙𝙮 𝙯𝙖 𝙩𝙖𝙠𝙤𝙫é 𝙤𝙢𝙚𝙯𝙚𝙣í, 𝙖 𝙩𝙤 𝙫 𝙢𝙞𝙣𝙞𝙢á𝙡𝙣í𝙢 𝙧𝙤𝙯𝙨𝙖𝙝𝙪 5% 𝙘𝙚𝙡𝙠𝙤𝙫é 𝙧𝙤č𝙣í 𝙫ý𝙧𝙤𝙗𝙮 𝙩é𝙩𝙤 𝙫ý𝙧𝙤𝙗𝙣𝙮".


Při jednání s nejmenovaným provozovatelem distribuční sítě však přišla následující odpověď: "𝙥𝙤𝙫𝙞𝙣𝙣é 𝙣á𝙡𝙚ž𝙞𝙩𝙤𝙨𝙩𝙞 𝙎𝙢𝙡𝙤𝙪𝙫𝙮 𝙤 𝙥ř𝙞𝙥𝙤𝙟𝙚𝙣í 𝙣á𝙢 𝙪𝙧č𝙪𝙟𝙚 𝙤𝙙𝙨𝙩. 3) §50 𝙀𝙣𝙚𝙧𝙜𝙚𝙩𝙞𝙘𝙠é𝙝𝙤 𝙯á𝙠𝙤𝙣𝙖. 𝙏𝙖𝙩𝙤 𝙥𝙤𝙫𝙞𝙣𝙣𝙤𝙨𝙩 𝙯𝙙𝙚 𝙪𝙫𝙚𝙙𝙚𝙣𝙖 𝙣𝙚𝙣í, 𝙥𝙧𝙤𝙩𝙤 𝙟𝙞 𝙫𝙚 𝙨𝙢𝙡𝙤𝙪𝙫á𝙘𝙝 𝙪𝙫á𝙙ě𝙩 𝙣𝙚𝙗𝙪𝙙𝙚𝙢𝙚".


Věříme, že do zahájení příjmu žádostí o dotace (1.3.2024) dojde k ujasnění podmínek mezi provozovateli distribuční sítě a poskytovatelem dotace.


Zajímá vás více informací o dotacích na fotovoltaiku? Kontaktujte Grantuj s.r.o. a rádi vám se vším pomůžeme.