Dotace masově s MASkou

14.12.2023

Masově s MASkou?

Do dotačního programu Technologie 4.0 se nenominuje jen tak někdo ☝

Vyžaduje to podnik, který je schopen:

🔎 si kvalitně analyzovat stav své technologické vyspělosti

🤖 naplánovat si na jeho základě rozsáhlý projekt automatizace/digitalizace

✅ ten mít odsouhlasený vedením, včetně příslibu zdrojů financování

a to všechno včas, protože deadline je za rohem ...

= z mé zkušenosti do druhého kola postupují max. dva ze šesti podniků


A co ti ostatní?


Možností může být program Technologie pro MAS (Místní akční skupiny). Zavrtala jsem se do MAS výzvy při příležitosti spolupráce s jedním klientem a otevřelo mi to oči. Alokace výzev a max. způsobilé výdaje jsou sice úplně jinde (max. cca 2 mil. Kč), ale míra podpory je 50% a kritéria výzvy oproti výzvě Technologie 4.0 velmi velmi velmi únosná.

Pro zajištění dotace na menší investici do chytré výrobní technologie prostě jako dělané, takže nesledujte vždy jen celostátní dotační výzvy a podívejte se občas také na to, co se nabízí pro podnikatele ve vašem mikroregionu.

Alexandra Krejzová


Pro ty, které jsem zmátla množstvím podobných výrazů 😊

👓 "Technologie 4.0" = výzva o které tu pořád mluvím. Náročná výběrová kritéria, určeno pro rozsáhlý a komplexní projekt, žádost se podává rovnou do Ferrari.....tedy, co ... do systému ISKP a jde rovnou na hodnocení na poskytovatele.

👓 "MAS xx - Technologie pro MAS" = výzva je prvním (regionálním) stupněm výzvy 👇 Zasílá se na MAS skrze datovou schránku (jeden podepsaný formulář a cenové nabídky). Když máte štěstí na šikovné, milé a vstřícné MAS pracovníky, pak je to velmi jednoduchý proces 👍

👓 "Technologie pro MAS" = podání žádosti do ferrari (ISKP), k němuž se dostanete po schválení žádosti ve výše uvedeném stupni MAS xx 👆 Oproti výzvě "Technologie 4.0" Vás však čekají výrazně jednodušší kritéria hodnocení 🙌

 Alexandra Krejzová